Baraże o IV ligę - Pogoń lepsza od Radwana!

Stało się, najważniejszy mecz w tym sezonie już za nami! Po emocjonującym starciu w Lubaszu, gdzie obaj mistrzowie ZINA Klasy Okręgowej zdobyli po dwie bramki, wszyscy liczyli na powtórkę z rozrywki- i nie zawiedli się. W rewanżowym meczu rozegranym w sobotnie popołudnie Pogoń Łobżenica pokonała u siebie Radwana Lubasz 4:1(1:1) i to ona dołączy do grona czwartoligowców nadchodzącym sezonie! To największy sukces w historii klubu, do tego osiągnięty w 70. rocznicę jego powstania. Wypełniony niemal po brzegi stadion im. Alojzego Graja był świadkiem obfitującego w bramki i emocje spotkania, co w połączeniu z dopingiem miejscowych kibiców, a także grupy sympatyków z Lubasza dało wspaniałe widowisko. Bramki strzelali: dla gospodarzy- Sebastian Baron, Karol Czerwiński, Krystian Wypchło oraz Artur Olenderek, zaś dla gości wyrównał tuż przed przerwą Rafał Kubiak. Mecz na trybunach obserwowali m.in.burmistrzowie Lubasza i Łobżenicy a także Paweł Janas- były selekcjoner reprezentacji Polski. Specjalny gość wczorajszego meczu wręczał puchar za zwycięstwo w barażu drużynie Pogoni wraz z prezesem pilskiego OZPN-u, Adamem Lubońskim. Mecz poprowadziła trójka sędziowska w składzie: pan Łukasz Orłowski oraz asystenci- panowie Krzysztof Malinowski i Filip Bartoszewski. Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Pile serdecznie gratuluje zwycięskiej drużynie Pogoni Łobżenica, trenerowi- panu Zbigniewowi Krzosce- oraz włodarzom klubu tego historycznego dla Pogoni sukcesu. Gratulacje kierujemy także ekipie Radwana Lubasz za zdobycie mistrzostwa w grupie południowej i dzielną walkę do samego końca w barażowym dwumeczu. Obu ekipom zaś życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie.

Źródło: www.ozpn.piła.pl

• Baraże o IV ligę
  • Pogoń Łobżenica - Radwan Lubasz 4-1 (1-1)
  • 18.06.2016 r. (Sobota) Łobżenica