Gmina Lubasz na IV miejscu w Wielkopolsce!

Finałowe starcie najlepszych wielkopolskich piłkarskich drużyn w ramach Turnieju "Mała Piłkarska Kadra" dla uczniów szkół podstawowych miało miejsce w Ostrowie. Lubaszanie po kapitalnych grach eliminacyjnych zapewnili sobie udział w tych rozgrywkach. Piłkarski, piękny sen zakończył się jednak dla naszych chłopców tuż za podium, a tryumfatorem zmagań w województwie - Szamotuły, którym udział w turnieju zapewnili.. Lubaszanie.

Reprezentanci naszej gminy na turniej udali się dzień wcześniej, aby w rozpoczynających się następnego dnia od godziny 10.00 zmaganiach być w pełni sił. Na miejsce noclegu, wybrali znany z podróży hotelowych Małgorzaty Rozenek trzygwiazdkowy obiekt Granada. Co prawda chłopcy szybko zmienili nazwę w żartach, na Grandę ale przestrzegając ustaleń i chcąc optymalnie przygotować się do rywalizacji, tuż po spotkaniu Real Madryt : Juventus Turyn grzecznie poszli spać. Deszczowy poranek i suto zastawione, śniadaniowe stoły powitały naszych reprezentantów w dniu turnieju. W trakcie losowania Lubasz trafił do grupy A z gospodarzami Ostrowem Wielkopolskim i mistrzami powiatu krotoszyńskiego Koźminem Wielkopolskim. W drugiej grupie znalazły się cztery zespoły Konin, Szamotuły, Środa Wielkopolska i Ostrzeszów. Niestety pierwsze spotkanie zakończyło się porażką 0:1 z Koźminem. Następnie przyszła okazała wygrana z gospodarzami Ostrowem Wielkopolskim 4:0. Niestety pozwoliło to reprezentantom naszej gminy zająć drugie miejsce w grupie i walczyć o III miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Wyniki w drugiej grupie, rozgrywanej na sąsiednim obiekcie w Przygodzicach przy takiej samej ilości punktów ale lepszym bilansie bramkowym zapewniły ekipie z Szamotuł udział w finale, kosztem drużyny reprezentującej Środę Wielkopolską. Spotkanie o trzecie miejsce odbywało się pod dyktando naszych chłopców. Skuteczność tego dnia była jednak najsłabszym, piłkarskim elementem ekipy Lubasza. Po bezbramkowym remisie i porażce w rzutach karnych 4:5 nasza Gmina zajęła ostatecznie miejsce IV w Mistrzostwach Wielkopolski. Spotkanie finałowe zakończyło się zwycięstwem Szamotuł 3:0. Nasi chłopcy zasłużyli na wielkie słowa uznania , nie tylko za postawę sportową. Przypomnieć należy, iż na etapie rejonowym drużyna Szamotuł tylko dzięki grze fair mieszkańców naszej gminy uzyskała przepustkę do finału wojewódzkiego, kosztem drużyny z Piły. Piłka nożna to piękna dyscyplina sportu ale wspaniały sen Lubaszan z powodu jednej porażki w regulaminowym czasie gry, zakończył się tuż za podium wielkopolskich salonów. Sponsorem wyjazdu był Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki, a pobyt w Hotelu Granada zapewniła młodym mieszkańcom Gmina Lubasz. W turnieju uczestniczyła również drużyna dziewcząt z Gminy Drawsko, która w swoich rozgrywkach zajęła drugie miejsce. W rozgrywkach dziewczynek organizatorzy zaplanowali spotkania półfinałowe, w których zwyciężały zespoły z drugich miejsc rund eliminacyjnych. Można żałować, że dwa równolegle rozgrywane turnieje przebiegały według innego regulaminu.

Skład drużyny:
Sebastian Wachowiak, Mateusz Chojnacki, Nikodem Bednarek, Mateusz Klause, Kacper Nowacki, Eryk Kaźmierczak, Krystian Targosz, Filip Budaj (wszyscy Radwan Lubasz), Eryk Furman, Marcel Gruszkiewicz (Noteć Czarnków).

Szymon Szwed/GOK Lubasz