Karne w finale, Lubasz najlepszy!

Chłopcy z rocznika 2005 i młodsi w dramatycznych okolicznościach zwyciężyli w turnieju w Chojnie. Radwan Lubasz w rozgrywkach pokonał kolejno Wartę Międzychód, Wartę Sieraków, Noteć Czarnków, a w finale po remisie nasi chłopcy okazali się lepsi w karnych od Błękitnych Wronki 4:3! Dodatkowo Filip Budaj wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Dwunastu zawodników, wspieranych przez liczne grono rodziców udało się w upalną sobotę 15 sierpnia do Chojna na mocno obsadzony turniej piłkarski. Rozgrywki stanowiły fantastyczną okazję do ogrania zespołu, który od września rywalizować będzie w rozgrywkach OZPN Piła w kategorii Orlik. Lubaszanie rozpoczęli rywalizacje od fazy grupowej, w której po dobrych meczach pokonali Wartę Międzychód 3:2, a następnie Wartę Sieraków 3:1. Pomimo upalnego dnia chłopcy grali 2x10 minut co nie da się ukryć kosztowało ich sporo sił. W fazie pucharowej los skojarzył Radwan z ekipą z Czarnkowa. Bramka Stasia Słodowego na 2:1 tuż przed końcem meczu zapewniła awans do starcia finałowego z gospodarzami turnieju Błękitnymi Wronki. Po kilkunastominutowej przerwie Radwan Lubasz przystąpił do finału. Już pierwsza akcja naszych chłopców przyniosła prowadzenie, a szczęsliwym strzelcem okazał sie Kacper Prokopiuk. Do zakończenia pierwszej połowy spotkanie było wyrównane i nie padło już więcej goli. Po zmianie stron do frontalnego ataku przystąpili gospodarze, niesieni sporym dopingiem rodziców i kibiców. Radwan dzielnie się bronił do ostaniej minuty spotkania, w której piłka znalazła drogę do bramki strzeżonej przez chłopców z Lubasza. Wynik remisowy oznaczał konkurs karnych, w których po regulaminowej serii był wynik 3:3, a szansę na rozstrzygnięcie rywalizacji na swoją stronę mieli zawodnicy Błękitnych. Od tego momentu sprawy w swoje ręce wziął bramkarz Lubasza Ksawery Kotliński, który najpierw obronił rzut karny, następnie skutecznie egzekwował swoją "jedenastkę", by kapitalną paradą przy kolejnej próbie z punktu karnego Błękitnych zapewnić tryumf ekipie Radwana! Turniej, chcociaż miał charakter towarzyski okazał sie świetną okazją do sprawdzenia potencjału sportowego mieszkańców naszej gminy w kategorii wiekowej 2005 i młodsi. Możemy mieć nadzieję, że w najbliższej przyszłości, ta grupa wiekowa przysporzy sporo radości Radwanowi i całej Gminie Lubasz.

Radwan na Turnieju w Chojnie:

rocznik 2005: Filip Budaj (kapitan)- 4 bramki, Ksawery Kotliński – 1 gol, Kacper Oelke

rocznik 2006: Kacper Prokopiuk - 2 bramki, Karol Kwaschnik, Adam Wernicki, Bartosz Wika, Krzysztof Maciejewski

rocznik 2007: Antoni Dudziak, Cyprian Kawa – 1 gol, Julian Głowacki, Stasiu Słodowy -1 gol