Lubasz godnie reprezentował Powiat na Mistrzostwach Rejonu!

Sześć zespołów z północno – zachodniej części Wielkopolski rywalizowało w turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” w Szamotułach. Gmina Lubasz jako reprezentant Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego, po dobrych zawodach uplasowała się na trzecim miejscu. Sukces ten ma gorzki smak, bo na Mistrzostwa Wielkopolski udadzą się dwa najlepsze zespoły, Szamotuły i Wągrowiec.
Turniej rozpoczęło losowanie, po którym w grupie z Lubaszem znalazły się teamy z powiatów złotowskiego i chodzieskiego. Pierwszy mecz nie ułożył się po myśli naszych chłopców i musieli oni uznać wyższość Chodzieży 1:3. W drugim meczu w grupie, Lubaszanie byli już skuteczniejsi i bardzo pewnie pokonali Złotów 4:2. W półfinale czekał zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik, gospodarze - Szamotuły. Początek spotkania to szybkie prowadzenie przeciwników 2:0. Następnie nasi zawodnicy po fantastycznym pościgu doprowadzili do wyrównania 2:2. Niestety moment dekoncentracji, pozwolił zdobyć zwycięską bramkę gospodarzom turnieju. Mecz o III miejsce pozwolił raz jeszcze skonfrontować siły z ekipą Chodzieży. Tym razem Lubasz zwyciężył po kapitalnym spotkaniu 4:0 i zapewnił sobie miejsce na podium. W ubiegłym roku z zespołem rocznik 2002, udało się wygrywając rejonowy etap, zająć IV miejsce na finale w Wielkopolsce. Tym razem w rozgrywkach dedykowanych chłopcom z rocznika 2003 i młodsi, Gmina Lubasz po dobrym turnieju kolejny raz znalazła się na podium, niestety nie zagwarantowało to przepustki na etap finałowy. Warto zauważyć, że udział zespołu z Lubasza byłby niemożliwy, gdyby nie pomoc Samorządu Gminy, który sfinansował wyjazd dzieci. Gminę Lubasz w Szamotułach reprezentowali uczniowie trzech szkół podstawowych i dwóch klubów piłkarskich. Trzon stanowili chłopcy z PSP Lubasz: Eryk Furman, Marcel Gruszkiewicz, Szymon Magdziarz, Mateusz Ratajczak, Jakub Orłowski, Antoni Sosnowski, Rafał Łusiewicz, Kacper Oelke, a ważnymi ogniwami w zespole byli Daniel Cichorek z PSP Jędrzejewo oraz Filip Budaj z PSP Miłkowo. Chłopcy wraz z opiekunem pragną podziękować panu przewoźnikowi Robertowi Dolnemu za lody, które w tak upalny dzień, pozwoliły szybko zregenerować siły po turnieju. Tak dobry wynik w konfrontacji z mocnymi zespołami, opartymi na klasach sportowych, w swoich miejscowościach, potwierdza, że całoroczna praca w Gminnym Klubie Sportowym Radwan Lubasz, pozwala bez kompleksów naszym zawodnikom, walczyć na szczeblu powiatu, rejonu, województwa.

Szymon Szwed/GOK Lubasz