Mistrzostwa Powiatu - Orliki z Lubasza na 2 miejscu!

Mistrzostwa Powiatu Czarnkowsko Trzcianeckiego LZS Orlików tradycyjnie już odbyły się w Lubaszu. Po piętnastu spotkaniach turnieju bezkonkurencyjny okazał się zespół z Trzcianki, drugie miejsce przypadło gospodarzom, a na trzecim miejscu podium uplasowali się zawodnicy drużyny Gmina Czarnków. Poza podium Połajewo, Krzyż i Drawsko.

Do Lubasza przyjechało blisko 60-ciu młodych adeptów piłki nożnej z terenu powiatu. W ciągu blisko trzech godzin gry, padło 29 bramek, z czego 21 było dziełem chłopców z Trzcianki i Lubasza. To właśnie decydujące starcie tych ekip zadecydowało o ostatecznym zwycięstwie w lubaskich rozgrywkach. Trzcianka na swoim koncie zanotowała pięć zwycięstw, a Lubasz cztery i jedna porażkę. Turniej pomimo uzyskiwanych punktów do rocznego zestawienia rywalizacji LZS na szczeblu powiatu, przebiegał w bardzo sportowej atmosferze. Zawodnikom nie można odmówić determinacji, dobrego wyszkolenia technicznego i zaangażowania.

Dzięki organizatorom, Powiatowemu Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe, Samorządowi Gminy Lubasz oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lubaszu chłopcy otrzymali napoje i posiłki regenerujące, a najlepsze cztery zespoły piłki i puchary. Część oficjalną zaszczycił swoją obecnością wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda, a przez cały czas trwania rozgrywek pieczę nad prawidłowym przebiegiem sprawowali, prezes powiatowego LZS Henryk Siemieniewski oraz koordynator gminny LZS w Lubaszu Marian Mirek.

W trakcie turnieju chłopcy bardzo sumiennie reagowali na wskazówki sędziego głównego Jarosława Feciucha, a kibice podczas zakończenia gromkimi brawami podziękowali zawodnikom za stworzenie pięknego piłkarskiego spektaklu.

Gmina Lubasz - Skład Reprezentacji: Ksawery Kotliński, Filip Budaj, Michał Piotrowski, Szymon Konieczka, Wojciech Cichorek, Kacper Oelke, Antoni Sosnowski, Stanisław Stróżyński, Konrad Kosicki i Kamil Kmieć.