Nowe rozdanie w Radwanie Lubasz!

W piłkę na lubaskim boisku kopie od zawsze. Pamięta smak zwycięstwa i grę w IV lidze, ale również gorycz porażki i spadek do A klasy. Nowy trener Radwana Lubasz – Tomasz Błażyński podjął się misji odmłodzenia zespołu, a mając na uwadze to, że wcześniej trenował juniorów młodszych lepszego wyboru chyba być nie mogło.

Radwan w poprzednim sezonie długo i dzielnie walczył o utrzymanie w klasie Okręgowej finalnie osiągając założony efekt skończył rozgrywki na 12 miejscu zdobywając 24 punkty. Był to pożegnalny sezon grającego trenera Kałużyńskiego, który postanowił spróbować swoich sił w innym zespole.

Wiadomym było wówczas, że pałeczkę po nim przejmie któryś z trenerów pracujących w klubie, a ostatecznie Zarząd postawił na Tomasza Błażyńskiego, którego celem od początku pracy było wprowadzenie do zespołu jak największej liczby młodych zawodników, zachowując jednak odpowiedni balans pomiędzy młodzieżą, a starymi wygami powiatowych boisk.

- Chcę postawić na młodych zawodników z którymi pracowałem ostatnie kilka sezonów. Jeśli nie teraz to kiedy? Każda drużyna musi przejść okres przebudowy i w Lubaszu właśnie to się dzieje. Zrobię wszystko by ta przebudowa była jak najmniej bolesna – mówi nowy trener Radwana.

Na pewno świetną informacją dla kibiców było pojawienie się od początku okresu przygotowawczego dwóch byłych zawodników, którzy swoją przygodę kończyli wraz z grupami młodzieżowymi teraz jednak za namową trenera Błażyńskiego postanowili wrócić i z całą pewnością wzmocnią zespół w nadchodzącym sezonie.

Zarówno Szymek (przyp. red. Szymon Stróżyna) jak również Artur (przyp. red. Artur Fąferek) wzmocnią nasz zespół. Artur z całą pewnością powalczy o miejsce między słupkami z Tomkiem Helakiem. Liczę, że ta rywalizacja w obu wykrzesze jeszcze więcej chęci do gry, bo takiego zawodnika w zespole brakowało – równorzędnego bramkarza. Szymon ma świetnie ułożoną lewą nogę, do tego jest dobrze zbudowany, potrafi się zastawić, dobrze obsłużyć kolegów dokładnym podaniem – mówi w superlatywach trener o nowych zawodnikach – Muszę wspomnieć też, że chęć na powrót mają Krystian Brożys oraz Olek Mróz co daje mi kolejne możliwości w zestawieniu zespołu ale na nich musimy trochę poczekać.Liczę również na młodych zawodników, którzy weszli do drużyny seniorów: Mateuszów Klause i Chojnackiego, Kubę Mulę i Eryka Kaźmierczaka. Każdy z nich trenuje od dzieciństwa w Radwanie i każdy z nich ma dziesiątki rozegranych meczów w różnych kategoriach wiekowych. Już gry kontrolne pokazały, że będę mógł na nich postawić w nadchodzącym sezonie.Oczywiście najbardziej liczę na zawodników którzy w zespole są od dłuższego czasu, bo wiadomo, że to oni będą stanowić jego szkielet. – dodaje.

Trener Błażyński zamierza również kontynuować grę w systemie 1-4-4-2 lub 1-4-2-3-1. Klasyczny już jeśli chodzi o polskie boiska system z ustawieniem czterech obrońców w linii – Chcę grać ofensywnie. Takim systemem gram od początku swojej przygody z piłką jako trener. Oczywiście podlegało to modyfikacjom, ale generalnie taki jest mój plan. Widzę też potencjał zawodników wpasowujący się w moją koncepcję. Mam nadzieję, że to wypali. – kończy „Błażyna”.