PP OZPN Piła 2016/17 dla Nielby Wągrowiec!

W strugach ulewnego deszczu przyszło rywalizować drużynom o czterdziesty pierwszy puchar pilskiego OZPN.

Płomień i Nielba wspierani przez swoich najwierniejszych sympatyków stworzyły fantastyczne widowisko. Warto dodać, że nielbistom kibicowali zawodnicy trenujący na co dzień w grupach młodzieżowych, którzy licznie pojawili się na Stadionie MOSiR przy Żeromskiego.

Od osiemnastej minuty sensacyjnie prowadzili zawodnicy z Połajewa. Jedną z akcji Płomienia skutecznie wykończył najlepszy strzelec drużyny, Robert Sołowiej. Taki wynik utrzymywał się do sześćdziesiątej trzeciej minuty meczu. Wówczas w polu karnym połajewian padł Jakub Kubiński. Arbiter odgwizdał rzut karny dla Nielby, który pewnie wykorzystał kapitan, Rafał Leśniewski. Na kwadrans przed końcem meczu żółto-czarni rozpoczęli popis strzelecki. W siedemdziesiątej szóstej minucie wągrowiecki zespół objął prowadzenie po bramce zdobytej przez Pawła Krauza. Ten sam zawodnik podwyższył na 3:1. Wynik finałowego starcia ustalił Jakub Kubiński zdobywając dwie bramki w doliczonym czasie gry.

Po zakończeniu meczu obydwa zespoły cieszyły się ze swoimi kibicami. Płomień mimo porażki zaprezentował się z dobrej strony w tym meczu. Dla klubu z Połajewa ten finał to jeden z największych sukcesów w historii. Natomiast dla Nielby Wągrowiec był to szósty tryumf w Pucharze Polski na szczeblu OZPN w Pile. Pamiątkowe medale oraz puchary wraz z Prezesem OZPN, Adamem Lubońskim i członkami zarządu wręczali przedstawiciele władz samorządowych: Piotr Głowski (Prezydent Piły), Krzysztof Poszwa (Burmistrz Miasta Wągrowca) i Stanisław Pochyluk(Wójt Gminy Połajewo).