Wraca Elitarna Liga Piłkarska!

Lubaska Liga Szóstek ma za sobą sześć edycji. Piłkarskie święto, odbywa się niezmiennie na Orliku, a ligowe spotkania dostarczają nieopisaną dawkę wrażeń. Wtorkowe i środowe wieczory nad lubaskim obiekcie zdają się być idealnym preludium kolejek Ligi Mistrzów. Jest kilka zmian dotyczących zasad gry, są nowi zawodnicy i zespół, organizator przewiduje też wybór Zawodnika Miesiąca. LL6 wraca do gry!
Projekt autorstwa Michała Stawujaka i Łukasza Juszczęcia, współorganizowany przez Gminny Klub Sportowy Radwan i Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu, a realizowany od zawsze na kompleksie boisk Orlik, przy sędziowskiej obsłudze animatorów, na stałe wpisał się w życie rekreacyjno – sportowe gminy. Do dzisiaj uczestnicy wspominają spektakularne bramki i zespoły, których historia zakończyła się na jednej czy dwóch edycjach. Lubaska Liga Szóstek animuje także działania sportowe w ramach halowych turniejów, czy poprzez zaangażowanie w akcje charytatywne. Największą wartością dodaną tego kilkuletniego przedsięwzięcia jest jednak oddziaływanie społeczne i wzajemne silne relacje pomiędzy drużynami i piłkarzami. W lidze rywalizują ekipy związane z firmami jak Zenex, Servigum, miejscowościami jak Victoria Dębe, szkołami Edukacja Lubasz i Zespół Szkół Leśnych Goraj oraz ekipy których wspólny mianownik jest bliżej nieokreślony Abrakadabra, Bafana, Albatros. Do oddzielnej kategorii należy zaliczyć strażaków z OSP Lubasz, którzy są wymarzonym rywalem w ciepłe miesiące, kiedy w razie dźwięku syreny biegną w piłkarskich strojach do Remizy. Co ciekawe zespoły wspierają również dzieci i młodzież z terenu Gminy Lubasz, bo wpisowe zbierane od każdej drużyny na początku sezonu, przekazywane jest w całości na potrzeby grup dziecięcych Radwana Lubasz. Jest to transakcja wiązana, bo spora część uczestników LL6 to byli lub obecni zawodnicy klubu. Organizatorzy w tej edycji planują nagradzać indywidualności, których nigdy w rozgrywkach nie brakowało. Zawodnik Miesiąca – otrzyma bon do zrealizowania w jednej z lubaskich Restauracji, na kwotę kilkudziesięciu złotych. Na podsumowanie rocznych rozgrywek planowane jest spotkanie integracyjne w formie festynu piłkarskiego. Tymczasem od najbliższego tygodnia(20.09 i 21.09) spragnionych wrażeń zapraszamy na Orlik we wtorki (dwa mecze 18.30 i 19.30) i środy (spotkania o 18.00 i 19.00). W dniu 14 września odbyło się spotkanie kapitanów, rozlosowano ekipy, ustalono szczegóły i przy pełnej aprobacie przegłosowano zmiany w systemie rozgrywek (foto). Lubaska Liga Szóstek wraca do gry!
RadwanLubasz/GOK Lubasz/LL6