Wyniki i strzelcy XIV kolejki PKO!

Drugie zwycięstwo z rzędu Sokoła Damasławek. Zespół Piotra Rybaka pokonał na wyjeździe Kłos Budzyń 2:1. Po pięciu minutach powody do radości mieli gospodarze. Do siatki trafił Jarosław Ber. Kilkanaście minut później wyrównał Patryk Charubin, a zwycięstwo Sokołowi zapewnił Daniel Stróżewski. Spora niespodzianka w Wieleniu. Miejscowa Fortuna zaledwie zremisowała 1:1 z przedostatnią w tabeli Wenus Jędrzejewo. Goście objęli prowadzenie w dziesiątej minucie, a miejscowego bramkarza pokonał Przemysław Sotek. W dwudziestej szóstej minucie Fortuna wyrównała po golu Cezarego Mrotka . Jednak wynik nie uległ już zmianie. Dwa gole Przemysława Sawarzyńskiego zadecydowały o zwycięstwie Orła Pęckowo w Jastrowiu. Dla zespołu z Pęckowa był to czwarty mecz bez porażki (trzy zwycięstwa, jeden remis). Dobrą formę utrzymuje beniaminek z Tarnówki. Tarnovia po golach Kamila Zarzyckiego, Michała Łój, Mateusza Ambryszewskiego i Grzegorza Sobeckiego pokonała Sokoła Szamocin 4:1. Honorową bramkę dla gości zdobył Kamil Zalewski. Zaskoczeniem jest również wynik z Białośliwia. Miejscowa Stella zremisowała z wiceliderem, Zjednoczonymi Kaczory 1:1. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem dla gości. Bramkę dla “Kaczek” strzelił Artur Olenderek. Radość z prowadzenia nie trwała długo. W dwudziestej czwartej minucie wyrównał Paweł Zieliński. Po dwóch porażkach podniósł się Włókniarz Okonek, który pokonał u siebie Noteć Rosko 2:0. Do siatki rywali trafili Kajetan Kozieł i Szymon Płochocki. Potknięcie Zjednoczonych wykorzystała Noteć Czarnków. Lider tabeli pewnie zwyciężył Polonię Chodzież 6:0. Głównym bohaterem meczu był Robert Solarek, który czterokrotnie pokonał bramkarza. Bramki strzelili także Mikołaj Rybarczyk i Jędrzej Siemieniewski. Przewaga Noteci wynosi już osiem punktów. Czternastą kolejkę zamykało niedzielne starcie Radwanu Lubasz z Unią Wapno. Górą w tym meczu byli unici, którzy wygrali 4:0. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Wiśniewski (dwa gole), Karol Seidel i Kamil Barkowski.

Kłos Budzyń – Sokół Damasławek 1:2
Bramki: Jarosław Ber 5’ – Patryk Charubin 28’, Daniel Stróżewski 40’.

Fortuna Wieleń – Wenus Jędrzejewo 1:1
Bramki: Cezary Mrotek 26’ – Przemysław Sotek 10’.

Polonia Jastrowie – Orzeł Pęckowo 0:2
Bramki: Przemysław Sawarzyński 60’, 89’.

Tarnovia Tarnówka – Sokół Szamocin 4:1
Bramki: Kamil Zarzycki 10’, Michał Łój 35’, Mateusz Ambryszewski 65’, Grzegorz Sobecki ?’ – Kamil Zalewski 20’.

Stella Białośliwie – Zjednoczeni Kaczory 1:1
Bramki: Paweł Zieliński 24’ – Artur Olenderek 13’.

Włókniarz Okonek – Noteć Rosko 2:0
Bramki: Kajetan Kozieł 27’, Szymon Płochocki 84’.

Noteć Czarnków – Polonia Chodzież 6:0