Wyniki XVI kolejki, strzelcy i tabela PKO!

Za nami ostatnia kolejka ligowych zmagań na boiskach Klasy Okręgowej.

W Wapnie spotkali się sąsiedzi z ligowej tabeli. Miejscowa Unia zajmowała przed tą kolejką ósme, natomiast Fortuna Wieleń siódme miejsce. Obie ekipy dzielił zaledwie jeden punkt. Gospodarze prowadzili od trzydziestej pierwszej minuty, kiedy do siatki trafił Przemysław Dera. Przed przerwą prowadzenie podwyższył Albert Piechowiak. W drugiej połowie trzecią bramkę dla Unii strzelił Łukasz Wiśniewski. Trzy minuty później honorowe trafienie dla Fortuny zaliczył Dawid Heyer. Dzięki tej wygranej zespół z Wapna wskoczył na szóste miejsce w tabeli. Ostatni jesienny mecz u siebie na plus dla Sokoła Szamocin. Podopieczni Włodzimierza Małachowskiego pewnie pokonali Włókniarza Okonek 6:0. Łupem bramkowym podzielili się Patryk Szymański, Jakub Szołdra, Jakub Lechowicz, Kacper Małachowski, Kamil Zalewski i Robert Bartkowiak. Zjednoczeni Kaczory ze zwycięstwem w starciu z Radwanem Lubasz. Popularne “Kaczki” pokonały zespół prowadzony przez Tomasza Błażyńskiego 3:1. Już w trzeciej minucie wynik otworzył Dawid Marciniak. Przed przerwą Radwan wyrównał za sprawą Macieja Budaja. Remis utrzymywał się do siedemdziesiątej piątej minuty. Wówczas bramkarza gości pokonał Paweł Kędziora. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował kilka minut później Maciej Krawiec. Zjednoczeni tym samym mają trzydzieści trzy zdobyte punkty i zajmują drugie miejsce. Do lidera, Noteci Czarnków tracą dziesięć punktów. Wspomniana Noteć nie zwalnia tempa i wygrała czternasty mecz z rzędu. Tym razem czarnkowianie wywieźli komplet punktów z Pęckowa wygrywając z Orłem 6:1. Łupem bramkowym podzielili się: Robert Solarek (dwa gole), Filip Konarski, Mykhailo Tsyliev, Karol Gregorek i Mikołaj Rybarczyk. Dla miejscowych strzelił Adam Bogucki. Zajmująca trzecie miejsce w tabeli Tarnovia Tarnówka wygrała piąty mecz z rzędu, tym razem 5:1 z Kłosem Budzyń. Dwa gole strzelił Kamil Zarzycki, po jednym Michał Łój, Oskar Staroń i Jakub Stawiszyński. Honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Jarosław Ber. Noteć Rosko nie zanotowała zwycięstwa w ostatnich dziesięciu meczach. Ich bilans to cztery porażki i sześć remisów. Te statystyki uległy poprawie, bowiem przegrany mecz z Włókniarzem Okonek 0:2 został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść Noteci. W weekend “różanie” mogli w pełni cieszyć się ze zwycięstwa wywalczonego na boisku w starciu z Polonią Jastrowie. Mecz zaczął się jednak po myśli polonistów, kiedy do siatki trafił Konrad Jankowski. Kilkanaście minut później wyrównał Artur Adamczak. Po przerwie zwycięstwo 3:1 przypieczętowali Marek Redlarski i Hubert Krystek. Wiatr w żagle złapał Sokół Damasławek, który wygrał czwarty mecz z rzędu. Zespół Piotra Rybaka zwyciężył Stellę Białośliwie 9:2. Bohaterem miejscowym został strzelec czterech goli, Tomasz Błaszczyk. Do siatki trafili także Daniel Stróżewski, Radosław Rakowicz, Patryk Charubin i dwukrotnie Ariel Borucki. Dla zespołu z Białośliwia strzelali Wojciech Cichy i Seweryn Kuczkowski.

Unia Wapno – Fortuna Wieleń 3:1
Bramki: Przemysław Dera 31’, Albert Piechowiak 45’, Łukasz Wiśniewski 82’ – Dawid Heyer 85’.

Sokół Szamocin – Włókniarz Okonek 6:0
Bramki: Patryk Szymański 12’, Jakub Szołdra 26’, Jakub Lechowicz 49’, Kacper Małachowski 62’, Kamil Zalewski 73’, Robert Bartkowiak 76’.

Zjednoczeni Kaczory – Radwan Lubasz 3:1
Bramki: Dawid Marciniak 3’, Paweł Kędziora 75’, Maciej Krawiec 83’ – Maciej Budaj 41’.

Orzeł Pęckowo – Noteć Czarnków 1:6
Bramki: Adam Bogucki 77’ – Filip Konarski 13’, Robert Solarek 30’, 46’, Mykhailo Tsyliev 37’, Karol Gregorek 62’, Mikołaj Rybarczyk 89’.

Tarnovia Tarnówka – Kłos Budzyń 5:1
Bramki: Michał Łój 8’, Oskar Staroń 30’, Kamil Zarzycki 32’, 85’, Jakub Stawiszyński 76’ – Jarosław Ber 82’.

Noteć Rosko – Polonia Jastrowie 3:1
Bramki:
Artur Adamczak 34’, Marek Redlarski 74’, Hubert Krystek 80’ – Konrad Jankowski 13’.

Polonia Chodzież – Wenus Jędrzejewo odwołany

Sokół Damasławek – Stella Białośliwie 9:2
Bramki: Daniel Stróżewski 3’, Tomasz Błaszczyk 10’, 15’, 42’, 55’, Radosław Rakowicz 20’, Patryk Charubin 28’, Ariel Borucki 75’, 88’ – Wojciech Cichy 22’, Seweryn Kuczkowski 70’.