Wywiad z grającym trenerem Wojciechem Kałużyńskim!

- Jaka była runda jesienna rozgrywek seniorów w Pilskiej Klasie Okręgowej w wykonaniu Radwana Lubasz?

Runda jesienna w wykonaniu Radwanu Lubasz była fantastyczna, moim zdaniem taką cieszącą oko grę zawsze powinniśmy prezentować: ofensywną a zarazem bezpieczną w obronie. Według niektórych zagraliśmy powyżej oczekiwań ale taką grę jesteśmy wstanie prezentować przez cały sezon gdyż coraz lepiej się rozumiemy i pracujemy jak jeden organizm . Jesienią niepokonani z dorobkiem 34 pkt.11 zwycięstw i 1 remis i przewaga siedmiu oczek nad 2 drużyną na pewno budzi szacunek i respekt przed drużną z Lubasza lecz nie bujamy w chmurach i twardo stąpamy po ziemi i na pewno z szacunkiem podejdziemy do meczy rewanżowych na wiosnę.

- Jak ma się obecna pozycja w tabeli do zakładanych celów na obecny sezon?

Zakładany cel przed sezonem zrealizowaliśmy w 100% i to znów mnie jako trenera bardzo cieszy lecz pamiętajmy że przed nami runda rewanżowa w której na pewno będzie nam się grało trudniej z uwagi na fakt że wszystkie przeciwne drużyny za wszelką cenę będą chciały udowodnić że przegrana z Lubaszem była wypadkiem przy pracy ale my na pewno zrobimy wszystko by znów schodzić z boiska niepokonani i w każdych zawodach będziemy grali o pełną pulę.

- Czy jest Pan zadowolony z postawy zespołu?

Zadowolony to mało powiedziane. Jestem dumny że jestem trenerem tak fajnego teamu. Praca z chłopakami z Radwanu to czysta przyjemność. Czas wspólnie spędzony naprawdę cieszy i motywuję do jeszcze cięższej pracy z mojej strony.

- Jaki Pana zdaniem był najlepszy i najgorszy mecz podczas tej rundy?

Cala runda nie budzi zastrzeżeń, graliśmy to co zakładaliśmy przed każdym meczem a efekty widać gołym okiem.

- Kogo wymieniłby Pan wśród najlepszych zawodników, a kogo wśród tych, którzy nie spełnili oczekiwań?

Na wyróżnienie zasługuje kadra całego zespołu tworzymy wspaniały kolektyw i w tej układance każde ogniwo jest bardzo ważne i to nie jest istotne czy ktoś gra cały mecz czy tylko 10minut każdy zawodnik jest dla mnie tak samo ważny i jego wkład w końcowy wynik będzie nagrodą dla całego zespołu.

- Czy klub planuje jakieś wzmocnienia?

Jesteśmy klubem bazującym na własnych wychowankach którzy bardzo dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków w piłce seniorskiej. Kolejny raz podkreślę że połączenie rutyny i doświadczenia z młodością znakomicie nam wychodzi przykład znów młodzi piłkarze z juniorów wchodzą do pierwszego zespołu i swoją grą udowadniają że szkolenie młodych adeptów futbolu w Lubaszu stoi na najwyższym poziomie myślę tu o Kubie Brożysie, Michale Grupińskim i oczywiście Gracjanie Dymku nie wspominając że młodzieżowcy którzy już wcześniej zasilili szeregi pierwszego zespołu wzbudzają respekt na boiskach PKO mam tu na myśli Krystiana Jarosz, Kamila Gacek czy Mateusza Nadolny. Oczywiście jeśli ktoś jest chętny do gry w Lubaszu to zapraszamy.

- Jakie macie plany na rundę wiosenną?

Chcemy podtrzymać wysoką formę i udowodnić wszystkim kibicom że fotel lidera to nie przypadek i że Radwan gra o najwyższe cele.Chcielibyśmy jeszcze bardziej poprawić grę w defensywie gdyż wiem że tam drzemią najwyższe pokłady rezerwy nie tylko w obronie ale także w ataku.

- Jak będzie wyglądał wasz okres przygotowawczy?

Okres przygotowawczy zaczynamy od połowy stycznia.
Sparingi na dziś to:
Kłos Gałowo
Sparta Szamotuły
Czarni Wróblewo
Błękitni Wronki
FC Szamotuły
Warta Sieraków.

Dziękuję za wywiad i pozdrawiam wszystkich ludzi którzy dobrze nam życzą jak również życzę dużo zdrowia moim zawodnikom bez kontuzji i kartek.

Z piłkarskim pozdrowieniem :)
Wojtek