XXIV kolejka PKO - Radwan mistrz mistrz mistrz!

Radwan mistrz, mistrz, mistrz!

W XXIV kolejce Pilskiej Okręgówki podopieczni grającego trenera Wojciecha Kałużyńskiego udali się na spotkanie wyjazdowe do Pęckowa, gdzie zagrali z miejscowym Orłem. W tym sezonie oba zespoły spotkały się już dwukrotnie, najpierw zagrali ze sobą w lidze, gdzie Radwan pokonał na własnym boisku Orła 7-0 oraz w III rundzie PP Lubaszanie także pokonali Pęckowo 9-2.

Tym razem było wiadomo, że Orzeł na własnym boisku będzie się chciał zrewanżować za dotkliwe dwie porażki. Początek meczu był tego dowodem. Gospodarze mecz zaczęli z większym animuszem i już na początku spotkania zdobyli prowadzenie po bramce w 12 minucie Dawida Sauermanna. Po stracie bramki Radwan próbował kilka razy doprowadzić do wyrównania, ale strzały były jednak niecelne. W 30 minucie meczu Orzeł mógł prowadzić już 2-0, ale sytuacji ‘’sam na sam’’ z Helakiem nie wykorzystał zawodnik miejscowych. To się zemściło ponieważ w 43 minucie po faulu bramkarza Orła Bartłomieja Sobonia, faulowany był Maciej Budaj i sędzia podyktował rzut wolny, do piłki podszedł Tomasz Błażyński, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi Orła. Po zmianie stron stroną przeważającą byli już zawodnicy Wojciecha Kałużyńskiego co udokumentowali dwoma bramkami w przeciągu 5 minut. Najpierw po składnej akcji i asyście Rafała Kubiaka pięknym strzałem w długi róg popisał się Maciej Budaj, a w 64 minucie na 3-1 dla Radwana podwyższył Rafał Kubiak. Po stracie dwóch bramek Orzeł ruszył do odrabiania strat i kilkakrotnie zagrażał akcjami pod bramką Helaka, który jednak nie dał się już pokonać. Tym samym po porażce Noteci Czarnków z Roskiem 2-1 Radwan Lubasz na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnił sobie mistrza i grę w barażach o IV ligę!