Wyniki i strzelcy XIII kolejki PKO!

Miniony weekend to trzynasta kolejka na boiskach Klasy Okręgowej.

Rozpoczynamy od wizyty w Wieleniu. W meczu na szczycie miejscowa Fortuna zmierzyła się z beniaminkiem z Tarnówki. Do przerwy Tarnovia prowadziła 2:0 po golach Mateusza Ambryszewskiego i Jakuba Stawiszyńskiego. Na dziesięć minut przed końcem meczu kontaktowego gola dla wielenian strzelił Cezary Mrotek. Wynik nie uległ zmianie i trzy punkty pojechały do Tarnówki. Sporym zaskoczeniem jest wynik z Chodzieży. Miejscowa Polonia pokonała wyżej notowany Radwan Lubasz 2:1. Poloniści zdobyli dwie bramki w odstępie czterech minut. Do siatki trafiali Mateusz Mach i Radosław Kępczyński. Po przerwie zespół Tomasza Błażyńskiego zdobył jedynego gola w tym meczu. Bramkarza gospodarzy pokonał Maciej Budaj. Dla chodzieskiej Polonii było to pierwsze zwycięstwo w kampanii 2018/2019. Dziesiąty mecz bez porażki Zjednoczonych Kaczory. Tym razem “Kaczki” pewnie pokonały Włókniarza Okonek 5:1. Łupem bramkowym podzielili się Dariusz Nowak (dwa gole), Paweł Kędziora, Dominik Kluk i Radosław Wącisz. Honorową bramkę dla Włókniarza zdobył Mateusz Paszkowski. Podział punktów w Pęckowie. Miejscowy Orzeł zremisował ze Stellą Białośliwie 1:1. Miejscowi do przerwy prowadzili po golu Huberta Stankiewicza. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Wojciech Cichy. Rekord zwycięstw śrubuje Noteć Czarnków. Lider tabeli wygrał dziewiąty mecz z rzędu, tym razem na wyjeździe z Wenus Jędrzejewo 3:1. Dwa gole dla czarnkowian strzelił Jędrzej Siemieniewski, jednego Krystian Jarosz. Po stronie gospodarzy trafił Filip Bąkowski. Podział punktów w Wapnie, gdzie miejscowa Unia zremisowała bezbramkowo z Polonią Jastrowie. Małą niespodziankę sprawił Sokół Damasławek, który pewnie pokonał Sokoła Szamocin 4:0. Spora w tym zasługa Tomasza Błaszczyka, który ustrzelił hat-tricka. Bramkę zdobył także Ariel Borucki. W Rosku miejscowa Noteć zremisowała 1:1 z Kłosem Budzyń. Gola dla “Różan” strzelił Mateusz Naplocha.

Fortuna Wieleń – Tarnovia Tarnówka 1:2
Bramki: Cezary Mrotek 80’ – Mateusz Ambryszewski 20’, Jakub Stawiszyński 35’.

Polonia Chodzież – Radwan Lubasz 2:1
Bramki: Mateusz Mach 21’, Radosław Kępczyński 25’ – Maciej Budaj 60’.

Zjednoczeni Kaczory – Włókniarz Okonek 5:1
Bramki: Paweł Kędziora 7’, Dominik Kluk 28’, Dariusz Nowak 40’, 45’, Radosław Wącisz 78’ – Mateusz Paszkowski 18’.

Orzeł Pęckowo – Stella Białośliwie 1:1
Bramki: Hubert Stankiewicz 42’ – Wojciech Cichy 54’.

Wenus Jędrzejewo – Noteć Czarnków 1:3
Bramki: Filip Bąkowski 62’ – Jędrzej Siemieniewski 12’, 18’, Krystian Jarosz 68’.

Unia Wapno – Polonia Jastrowie 0:0

Sokół Damasławek – Sokół Szamocin 4:0
Bramki: Ariel Borucki 44’, Tomasz Błaszczyk 49’, 74’, 88’.

Noteć Rosko – Kłos Budzyń 1:1
Bramki: Mateusz Naplocha – nieznany.