Radwan Lubasz pokonuje Unię Wapno!

Zwycięstwem miejscowych 3:2 zakończył się mecz „na szczycie” grupy południowej PKO, w którym Radwan Lubasz podejmował Unię Wapno. Gospodarze musieli sobie radzić bez Rafała Kubiaka (pauza za żółte kartki), dlatego miejscowi kibice z obawą podchodzili do tego spotkania. Wynik meczu w 10 minucie otworzył Maciej Budaj, wykorzystując dobre podanie od grającego trenera Wojciecha Kałużyńskiego. Goście zamiast skoncentrować się na grze, bardziej zajmowali się komentowaniem poczynań trójki sędziowskiej (niesłuszne pretensje o odgwizdanie pozycji spalonej oraz niepodyktowanie rzutu karnego). Do przerwy wynik brzmiał 2:0, a samobójcze trafienie zaliczył Marcin Seidel. Tuż po zmianie stron Krystian Jarosz zdobył bramkę strzałem z rzutu wolnego (błąd bramkarza Unii) i wydawało się, że jest już po meczu. W końcówce z dobrej strony pokazał się wprowadzony z ławki rezerwowych Kamil Barkowski, strzelając dwie bramki. Doprowadził tym samym do nerwowej końcówki, ale Radwan nie dał wydrzeć sobie zwycięstwa i ponownie zameldował się na pozycji lidera.