Zmiana Prezesa w Radwanie po 11 latach!

Funkcjonowanie klubów amatorskich to nie lada wyzwanie !

Zmiana prezesa w Radwanie Lubasz po 11 latach!

Funkcjonowanie klubów piłkarskich naszego regionu, opiera się na społecznym zaangażowaniu i ścisłej współpracy z samorządem lokalnym. Znają się zawodnicy poszczególnych drużyn, znają się również działacze. Po ponad 11 latach z funkcji prezesa w Radwanie Lubasz, zrezygnował Marcin Szwed. Zmiana nastąpiła już w połowie roku, częściowo skład Zarządu pozostał niezmieniony, a nowym prezesem został Szymon Szwed, młodszy brat Marcina.

Witam, gratulacje panie prezesie, po kilkunastu latach przyszedł czas na zmiany?

Dziękuję, zebranie miało miejsce pod koniec czerwca, Marcin zawodowo jeździ po kraju, w piłkę gra już tylko rekreacyjnie i stąd finalizacja, decyzji odkładanej od jakiegoś czasu. Kontrkandydatów nie było, cześć Zarządu pozostała więc zdecydowałem się podjąć to wyzwanie. Do zmian doszłoby wcześniej, jednak za sprawą pandemii kadencja działaczy została wydłużona.

Ostatnie lata to kilka bardzo fajnych eventów, efekty przynosiła też praca szkoleniowa

Radwan Lubasz od kilku lat wypracował sobie opinię ośrodka piłkarskiego, w którym dobrze pracuje się z dziećmi, a organizowane imprezy o zasięgu międzynarodowym jak Czaruś Cup czy Lubasz Freestyle Night, rozsławiły Lubasz w całym kraju. Radwan kojarzył się od lat z dobrą organizacją, ambitnym zespołem seniorów, opartym na własnych wychowankach i obiekcie piłkarskim, z fatalną nawierzchnią boiska. Patrząc na klub przez pryzmat wyników, w ciągu ostatnich lat seniorzy dwukrotnie walczyli w barażach o grę najpierw w IV lidze, a w ostatnim sezonie o Red Box V ligę, drużyny dziecięce sięgały po Mistrzostwo na Orliku oraz w hali, a także kilkukrotnie kończyły rywalizację na podium w innych kategoriach. Niewątpliwie powyższe rezultaty, remont obiektu w ramach programu Szatnia na medal i kilkunastu wychowanków, z których najlepsi obecnie reprezentują kluby szczebla centarlnego to efekt 11-letniej kadencji Zarządu Klubu pod przewodnictwem Marcina Szweda.

Jakie wrażenia po kilku miesiącach funkcjonowania w roli prezesa?

Piłkarskie zmagania dzieci, młodzieży idorosłych wramach WZPN trwały do końca listopada. Swoje rozgrywki zakończyły dwa zespoły seniorów, Orliki, Żaki, Skrzaty orazfunkcjonująca od początku rozgrywek grupa Trampkarzy. Na chwile obecną barwy klubu reprezentuję blisko stu mieszkańców naszej gminy, anajmłodsi mają ukończone 5 lat. Wyniki u dzieci i młodzieży to rzecz dodatkowa, seniorzy mają większe przełożenie na nastroje społeczne ale rundę należy ocenić pozytywnie.

Współpracujecie z dużym gronem przyjaciół

W ciągu sezonu wfunkcjonowanie klubu zaangażowało się wiele firm, instytucji iosób prywatnych, dzięki czemu udało się doposażyć grupy wstroje meczowe, sprzęt treningowy. Bardzo serdecznie podziękowania kierujemy dla wszystkich przyjaciół, których nie sposób tutaj wymienić! Radwan również wbieżącym roku był beneficjentem Programu Klub, dzięki czemu nafunkcjonowanie drużyn, prowadzenie zajęć udało się pozyskać kwotę dziesięciu tysięcy złotych. Bardzo dobra informacja napłynęła również wlistopadzie, gdy koncepcja Samorządu Gminy Lubasz narenowacje boiska sportowego uzyskała akceptacje zrządowego programu Polski Ład. Mamy nadzieję że uda się skutecznie zmienić wizerunek obiektu, na co wszyscy czekamy od wielu lat.

Przyszłość rysuje się zatem w pozytywnym świetle?

Wszyscy kibice, zawodnicy, trenerzy iczłonkowie Zarządu patrzą wprzyszłość zogromnym optymizmem, udało się również zorganizować Bal Sportowca, przy pomocy profesjonalistów ze Studia Mag media stworzyć piękne kalendarze, aklub był współrealizatorem projektu zrealizowanego wLubaszu wramach Działaj Lokalnie. Radwan prowadzi szkolenie, znaborem całorocznym, jako trenerzy dokształcamy się na konferencjach, zgodnie z wymogami WZPN i własnymi ambicjami.

Funkcjonowanie klubów amatorskich to nie lada wyzwanie

Zgadza się, wymaga to dużego społecznego zaangażowania. Te wyzwania doskonale rozumieją działacze z całego regionu. Z ogromnym podziwem patrzymy na ciekawe projekty i trzymamy mocno kciuki za rozwój i funkcjonowanie takich klubów jak Noteć Czarnków, KP Piła, czy innych. Dobrze układa się również nasza współpraca z Błękitnymi Wronki.

Źródło: http://mariogool.pl/funkcjonowanie-klubow-amatorskich-to-nie-lada-wyzwanie/